Deratyzacja

Deratyzacja

DERATYZACJA - (odszczurzanie) - zwalczanie za pomocą środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych wszelkich szkodliwych gryzoni, najczęściej szczurów i myszy. Przeważnie zatrutym pokarmem lub za pomocą pułapek, rzadziej innymi metodami.

 

DEZYNSEKCJA - tępienie szkodliwych owadów , (zwłaszcza pasożytniczych stawonogów jak muchy, komary, pchły, wszy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle. Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych ( para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe ), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych ( środki owadobójcze ) i biologicznych ( zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych ).
- zwalczanie owadów biegających 
- zwalczanie owadów latających
- zwalczanie szkodników magazynowych

 

DEZYNFEKCJA - (nie mylić z odkażaniem) – postępowanie mające na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, a nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowych.
- pomieszczeń po zalaniu
- pomieszczeń po zmarłym
- środków transportu

 

DEODORYZACJA
Likwidowanie nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów.

 

ZABEZPIECZENIE PRZED PTAKAMI
- Montaż kolców
- Montaż siatek ochronnych
- Montaż ruchomych linek

 

FUMIGACJA
Zwalczanie szkodników za pomocą substancji chemicznych w formie gazu

 

ZAMGŁAWIANIE - uniwersalny zakres zastosowania - do zwalczania szkodników, higieny i dezynfekcji, ochrony roślin i zapasów magazynowych (nadaje się również do rozprowadzania środków dezynfekcyjnych na bazie kwasów)

 

PRACE DEZYNFEKUJĄCO – MYJĄCE - mycie , czyszczenie i sprzątanie wszelkich obiektów

 

PRACE NA WYSOKOŚCIACH

 

 

Strona należy do DDD Green Clean. Copyright (c) 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.